Вівторок, 20 березня 2018

mizhhiryachustperechinsvaljavatjachivvolovetsirshawaberezniyvinogradivrachivberehovomuka4evouzh horod

До уваги читачів Хуст онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 776 гостей та відсутні користувачі

q3tПодвір’я дідівської хати нагадує будівельний майданчик, а вітальня – майстерню. Священик Юрій Попович із Великого Бичкова, що в Рахівському районі Закарпаття, молиться … ще й руками, розповідає. Про це пише  Оpinion.

Отець Юрій каже, що він перший священнослужитель у відомій на сьогодні родинній історії: і дідо, і батько були селянами, а до церкви ходили лише як прихожани.

Проте, говорить: якщо маєш прізвище Попович, то, певно, хтось із предків таки служив Богу. Він сам складає молитви не лише в храмі. Будує вже п’яту церкву, віддаючи безумовну перевагу гуцульському стилю, а ще – шиє і вишиває традиційний верхній одяг горян – сердаки й лайбики. Крім того, як чоловік, котрий із дитинства вміє тримати в руках різьбярського ножа, виховав послідовника: син Іван вирізає з карпатського дерева мистецькі гуцульські хрести, що встигли здивувати єпископа та вже прикрашають храми.

Сам отець Юрій мріє вчитися своїм вмілостям далі, а ще – відкрити в рідному селі швейний цех, де встановити кросна для ткацтва. Адже гуцульське декоративно-прикладне мистецтво – це краса й радість, його спосіб розмови з Богом… А будівництво храмів, певно, – місія.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (MjAuMDQuMjAxNy0xNDozMzUxNTI113449)

«Церква є для того, щоби говорити з Богом, – каже священик, – і дуже важливо, аби це спілкування було щирим. Чи відчуваю я особливу радість у момент, коли щойно збудовану церкву освячують чи тут проходить перша служба? Певно, так. Але моє щастя – сама ця робота, від миті, коли починаємо робити фундамент. Любиться мені сюди прийти, ся подивити». Отець Юрій показує нам головний храм свого життя без гордині, але не без втіхи. До всього тут торкнулася його рука: від річкового каменю, який використаний для паркану (плоту, як тут кажуть), і до останньої дошки стін…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (08-1-768x512)

Церква в присілку Малий Бичків поруч зі старим цвинтарем – взірець гуцульського стилю. «Звідси ж і починається Гуцульщина!» – говорить майстер. Саме такі п’ятизрубні храми, які дуже пасують місцевому ландшафту, будували вмілі діди сьогоднішніх гуцулів. Як найкращі приклади сакрального зодчества, ця церква ззовні виглядає дуже акуратною та компактною, а всередині – просторою, ніби простір жартує із зором. На службі можуть бути присутні до трьохсот людей! «Мені не треба тут мікрофону. І, знаєте, не до душі мені, коли священик говорить до людей отак, через техніку, та і я не народний артист, аби бігати з мікрофоном… А тут я говорю супокійно, і мене люди чують», – каже отець Юрій.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (15-768x512)

Акустика тут така, що кожне слово священика, котрий веде службу, сприймають у найвіддаленішому кутку храму, а молитви вірян, вочевидь, йдуть звідси просто в небо. Адже збудована церква не лише з вірою, але і з любов’ю, зокрема до своєї землі та традицій. Найдосконалішою церквою сучасної роботи на Закарпатті називає цей храм Михайло Сирохман – дослідник і захисник дерев’яних церков. Отець Юрій мріє завершити облаштування подвір’я та звести тут дзвіницю, так само в гуцульському стилі. А поки що зберігає під стріхою старі хрести з цвинтаря: мовляв, православні священики московського патріархату хотіли їх спалити, а натомість встановити хрести свого взірця, і йому, греко-католицькому священику, це стало не до вподоби. Утім, він воліє не говорити про тихий конфлікт між конфесіями в селищі та про те, чому саме греко-католики змушені зводити церкви з нуля (у представників його конфесії чимало храмів просто забрали). Натомість із радістю каже, як саме це робить – складає молитви в бетоні, камінні й дереві…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (16-1-768x512)

Ця церква на узвишші – його четверта, тут він служить зараз. Ще один храм уже збудований у Бичкові, і п’ятий – вже мурований – у процесі, поруч із його хатою. Дві ж звів у Верхньому Водяному – гірському селі неподалік. І кожне будівництво має свою історію. Від процедури виділення землі, закладання фундаменту та покладення останнього фрагменту покрівлі. Одну з церков побудували в рекордні терміни: залили фундамент, а потім виготовили каркас і, доправивши його на місце, за 8 днів перетворили дерев’яну конструкцію на невеличку, але довершену дерев’яну церківцю. Встигли до великого церковного свята, і коли на освячення приїхав знаменитий закарпатський єпископ Мілан Шашік, то не міг повірити власним очам, адже ще нещодавно лише давав благословіння на побудову нової церкви на Рахівщині.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (14-768x512)

Отець Юрій може довго розповідати, яке саме дерево краще для будівництва храму, як воно має бути оброблено і яка повинна бути покрівля – звісно, із шинґлів (шинґль, або ж ґонт – традиційна дерев’яна дахівка, звична для старовинних церков Карпат)! І що хрестоподібна перекладина під стріхою храму – не лише символ, а й технологічний елемент. Схоже, навички роботи з деревиною – у гуцулів у крові. Утім, отець Юрій вміє працювати і з бетоном, робити кам’яну кладку, знається на конструкціях перекриття й даху тощо. Так само власним оком визначає потрібні розміри і пропорції, ба більше – вносить корективи в архітектурні проекти, аби максимально наблизити вигляд майбутнього храму до традиційного та своїх уявлень про молитву, будовану руками.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (18-1-768x512)

Приклад нового життя традицій, ба навіть певної архаїки гірського краю – і надзвичайні різьблені гуцульські хрести, виконані за музейними взірцями. Це вже робота не отця Юрія, а його молодшого сина Івана, і видно, що батько пишається творами молодшого Поповича. Іван мав у кого піти: отець Юрій – ще й знаний майстер кіотів – спеціальних дерев’яних скринь для святих дарів.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (02-1-768x512)

Гуцульщина як натхнення: тут теж ідеться про рідний край і його особливості: робить кіоти у формі місцевих церков, зокрема виконав копію храму, в якому останню службу перед виїздом за кордон прослужив президент Карпатської України Августин Волошин – це було саме у Великому Бичкові. Ба більше: батько й син вкривають стріху міні-церкви так само, як і справжні храми, – ґонтом, лишень у мікроваріанті.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (09-1-768x512)

Якщо робота з деревом – це традиція горян, а будівництво церков – справа життя, то виготовлення гуцульського одягу в священика – хобі, заняття для відпочинку. Юрій Попович уміє шити й вишивати з дитинства, хоча цьому майбутнього церковника ніхто спеціально не навчав. Розповідає: у хаті завжди пряли, ткали, шили й вишивали. І він малим, коли був сам удома, брався до вовни, до кросен, до швейної машинки й голки. У творчому доробку отця Юрія вишивані ризи, ікони (ця робота, звісно, триває в піст і з молитвою) та кілька плащаниць, які прикрашають збудовані ним же церкви. А зараз уже має цілу колекцію сердаків: здавна гуцули полюбляють цю зручну, теплу й рясно орнаментовану одіж.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (06-1-768x512)

Почалося, звісно, з одного: захотів мати собі таку річ, от і взявся власноруч за взірцем із традиційного, дідівського. «Першого свого сердака я скопіював, а далі – то вже моя власна творчість! Щоправда, недовго я його проносив: пішов на ювілей до іншого священика, то друзі зняли з мене той сердак і йому подарували. Най має радість!», – сміється отець Юрій і показує наступні роботи.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (04-1-768x512)

Сам носить два сердаки: бордового бере для коляди, а чорний вбирає і без нагоди. Зараз майстер віддає перевагу кашеміру, але таки планує взятися і до шкіри (традиційно лайбики – гуцульські жилетки, оздоблені аплікацією та навіть металом – робилися з овечої шкіри та оздоблювалися лисячим хутром). Нині він виготовляє «полегшені» варіанти з тканини, а не валяного сукна, та додає власних барв і технік, вишиває шнурками, додає китиці. Оздоблювальні шви відтворює за фото, як і власне моделі (кроїти теж навчився сам, за взірцями з життя і альбомів).

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (01-1-768x512)

Пізнає символіку вишивки; показує вигадливу квітку, котра йде із «серця» і традиційно прикрашає обидві полочки лайбика: «Оце – символ роду людського, що продовжується, розквітає… А оцей узір зі спіралями – знак Сонця, він також на багатьох гуцульських строях присутній». Разом з тим додає власних елементів. Сьогодні це – едельвейс, легендарна квітка горян. Якщо хлопець приніс едельвейс дівчині, це означає освідчення у вічному коханні. Так само шовкова косиця (так називають рідкісну рослину на Закарпатті) – символ витривалості, мужності та сили життя, адже росте тендітний едельвейс високо в горах на стрімких скелях, ховаючись від людей, і здобути його непросто. Зараз отець Юрій вишиває едельвейс на сердаку, який замовили в Ясіня – знамениту столицю Гуцульської Республіки.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (05-1-768x512)

Власне, традиційними кольорами для гуцульських сердаків залишаються чорний і червоний кольори. Білий – це рідкісний, хіба весільний. А носять сердаки гуцули цілорічно, у три різні способи, залежно від погоди, це зумовлено гірським кліматом: вдягають в два рукави, в один і – наопашки, зав’язавши шнурками з китицями під плечем. Загалом Гуцульщині притаманні яскраві фарби в оздобленні речей. Звичним є поєднання жовтогарячого і зеленого кольорів: «На Косівщині не використовують синій колір, а у нас він є. Мені замовляють і сердаки з елементами кольорів національного прапора – у вишивці і ґитичках (так тут називають китиці – прим. авт.)».

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (13-768x512)

«Багато хто хоче, щоби був червоний колір, у різних відтінках, аби було яскраве, така-от парадна одіж. А от ці орнаменти я складаю сам, дещо побачив на старих сердаках, але переробляю, комбіную зі шнурків та отакої густої вишивки, спробував її відтворити, виходить ось так», – отець Юрій перебирає і показує напівготові речі. «Двох однакових сердаків ніколи не буде, щоби знали! А таку вишивку я побачив в кіно про Карпати! Також дивлюся і в інтернеті…» Священик відзначає збільшення цікавості до народного строю та використання етноелементів в одязі та дуже це схвалює: люди тягнуться до свого, рідного, а це найкраще для душі.

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (12-1-768x512)

Більш яскраві й більш строгі, з рясним оздобленням і прикрашені лише кількома швами… Сьогодні сердаки отця Юрія – улюблений одяг для колядників, на свята та на подарунки. Сміється: якось замовляли для презенту одну річ, а повернулися і спитали, чи зможе пошити сотню… «Що ж, потроху шию…», – говорить майстерний священик. А завершує «показ колекції» шапкою-«рогівкою»: історичний гуцульський головний убір відтворював так само по пам’яті та за фото і довго шукав крій, який би дозволив повторити автентичний вигляд. Утім, сфотографувати не дає, каже: та, яка вдома, не є вдала, то проба, а найкращі вже подаровані, надівані поважними гуцулами в свята…

Закарпатський священик будує дерев’яні храми та шиє сердаки і лайбики (07-1-768x512)

Майстер таки ділиться заповітною мрією: хотілося б організувати в селищі виробництво, цех із пошиття й оздоблення гуцульського одягу. І, звісно, поставити там кросна. Раніше ткацькі верстати були чи не в кожній сільській хаті, а тепер і не пригадає, чи хтось має такі робочі. Але священик, хоч і любить традиції, тяжіє і до нових технологій. Так, у храмі обладнав електричні килимки, ними і опалюється церква. А про кросна мріє … фінські – мовляв, вони більш функціональні та й коштують точно не більше наших, музейних, натомість дають змогу виткати аж 16 видів полотна… Хоче й облаштувати особисту майстерню, адже нині шиття-вишивання сконцентроване в домашній вітальні й додає там робочого безладу. Але от яка справа: через дорогу від хати – цегляні стіни нового, вже мурованого храму. Завершити будівництво й облаштування цієї (вже п’ятої своєї!) церкви отець Юрій планує за два роки й, імовірно, майстерня доти почекає. Адже саме церкви – то його головна молитва. Хоча отцеві Юрію вдається говорити до Бога в різний спосіб: як із хрестом та молитовником, так і з будівельним інструментом, а також із голкою в руках, і щоразу це щиро.

zakarpatpost.net

1520859905 1 94Зйомки фільму «Останній крок» 7 березня успішно завершилися на озері Синевир, що на території національного природного парку «Синевир». Головну роль у трилері зіграв всесвітньо відомий французький актор Жан Рено.

Команда знімальної групи кілька тижнів працювала на озері Синевир, яке розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і є одним з семи природних чудес України. Для зйомок тут заздалегідь побудували дерев’яний будинок, в якому, згідно зі сценарієм, живе професійний вбивця – герой Жана Рено. Всі зйомки проходили безпосередньо біля озера, серед столітніх смерек. Кілька епізодів відзняли й в урочищі Чорна ріка. Попри сильні лютневі морози, а температура тут падала і до -28 градусів за Цельсієм, кіношникам вдалося зняти заплановане до початку березневих дощів. 

Під час зйомок давати інтерв’ю акторові Жану Рено заборонено контрактом, численних охочих сфотографуватися чи взяти автограф від іменитого гостя охорона ввічливо відводила вбік. Та в останній день перебування на Синевирі Жан Рено влаштував фотосесію. 

Особисто привітав знаменитого гостя директор національного природного парку «Синевир» Микола Дербак. Він подарував Жанові Рено картину із зображенням Синевирського озера та вручив свідоцтво почесного гостя НПП «Синевир». Актор із задоволенням прийняв подарунок, адже в захваті від Карпат, природи національного парку і висловив сподівання, що колись приїде сюди просто відпочити і погуляти гірськими стежками. 

Згідно зі сценарієм, події фільму відбуваються в Канаді. Головний герой, покинувши ремесло кілера, заховався подалі від людей в горах, на березі озера. Та спокій його порушує незнайомка, яка травмувалася на мотосанях. Професійний вбивця вперше рятує життя. Окрім Жана Рено, для якого ця стрічка стане заключною в його кінокар’єрі, у фільмі знімаються канадська акторка Сара Лінд, англійський актор Том Хоппер, американський актор Гарі Дурдан, а також українські актори Ігор Цишкевич, Маргарита Бурковська, Олег Карпенко та інші. На Міжгірщині відзняли ключові екшн-епізоди та натуру, а павільйонні зйомки робитимуть в Києві.

Джерело

photofacefun com 1520320850 300x176Мальовниче осінньо-зимове Закарпаття. Троїсті музики які вміють добре грати на традиційних народних інструментах. У одного з друзів завтра весілля, у гучній компанії чорнобровий легінь забув, що жениться, він спішить до коханої, по дорозі трапляються дивні речі, осінь переходить у зиму, дівчата (лісові красуні) зачаровують своєю красою жениха. Фінал не очікуваний і фантастичний…

…Побут, костюми, лісові красуні, ведмеді, краєвиди і традиції Закарпатського краю…яка ж прекрасна і багатогранна наша земля…

Трилогія: «Карпатський чардаш » , «Карпатські вечорниці «, «Закарпатське весілля».

Шануємо і зберігаємо традиції Срібної землі!

http://dzerkalo-zakarpattya.com/

qaweПродюсери фільму, в якому знімається зірка світового кіно, розповіли про роботу на закарпатському гірському озері Синевир

На Закарпатті продовжуються зйомки фільму «Останній крок» за участю знаменитого актора Жана Рено. Незважаючи на сильні морози, актори знімають на фоні засніжених Карпат історію про самотнього кілера. Продюсери ледве встигають відбивати Рено від прихильників – місцеві жителі та карпатські туристи пробираються до готелю та ресторанів, аби взяти автограф і зробити селфі з зіркою. Якщо вдається пробратися до нього крізь охорону, Жан Рено в автографі не відмовляє. Він у захваті від краси українських Карпат, а також – від професіоналізму наших кіношників, пишеУкрінформ.

Про це продюсери фільму Олег Герман та Оліас Баркорозповіли в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу.

СИНЕВИР – ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ ДЛЯ ЦЬОГО ФІЛЬМУ

«Зйомки в Карпатах ще тривають на цьому тижні, ми відпрацювали вже три дні, незважаючи на сильні морози, – температура опускається нижче 20 градусів, це дається взнаки, бо в Карпатах за планом ми відпрацьовуємо екстер’єрні зйомки, згодом у Києві зніматимемо в павільйонах, – розповідає Олег Герман. – Навіть при таких екстремальних умовах на Синевирі акторам та знімальній групі добре працюється. Хоча сьогодні от відігрівали руки змерзлій під час зйомок Сарі Лінд. А от Жан Рено, зокрема, у захваті від краси засніжених Карпат і самого унікального гірського озера. З його слів, Синевир – це ідеальне місце для сценарію цього фільму, – цитує кінозірку пан Герман.

Як повідомляється, фільм «Останній крок» – це таки останній крок актора Жана Рено у кінокар’єрі, подейкують, що зірка завершує її саме цим україно-французьким проектом.

За сюжетом, Рено в цьому фільмі грає відомого кілера «у відставці», що переховується на березі маленького віддаленого озера в Канаді. Тут він зустрічає дівчину, що травмувалася після невдалого катання на мотосанях, він дає їй прихисток у своєму шале. Відтак, чоловік, котрий усе життя вбивав, уперше рятує життя.

НЕ ЩОДНЯ Ж У КАРПАТИ ЖАН РЕНО ПРИЇЖДЖАЄ!

Приїзд Жана Рено в Карпати швидко став сенсацією, і звісно, зірку підловлюють у найнеочікуваніших місцях, аби зробити селфі чи взяти автограф, чи просто – поспостерігати за зйомками. Ну ясна річ – не кожного ж дня Жан Рено в Карпати приїздить у кіно зніматися!

– На територію, де ми працюємо, фани умудряються проникати під виглядом туристів, або просто будь-якими способами намагаються пробратися до Жана Рено – в готелі, де живе знімальна група, у ресторані, куди ходять обідати і вечеряти, – каже Олег Герман. – Ми його, звісно, від таких сторонніх контактів оберігаємо, як можемо – все-таки, людина в досить поважному віці – цьогоріч Жану Рено виповнюється 70. Але якщо фани таки до нього дістаються, актор радо дає автографи. Кільком прихильникам творчості Рено вдалося навіть зробити селфі з ним на згадку.

Втім, український продюсер фільму Олег Герман розповідає, що шанувальники ще матимуть нагоду поспілкуватися із зіркою в Києві – за контрактом, у столиці передбачена прес-конференція акторів, режисерів та продюсерів фільму.

Зйомки в Карпатах триватимуть ще понад тиждень.

Як відомо, Жан Рено живе в готелі у європейському номері, місцева їжа йому не надто сподобалася – надає перевагу європейській кухні.

ПРОФЕСІОНАЛІЗМ УКРАЇНСЬКИХ КІНОШНИКІВ РЕНО ВРАЗИВ БІЛЬШЕ, ЯК КРАСА ГІР

– Нам, кіношникам та продюсерам, до речі, запам’яталася фраза Жана Рено про те, що професіоналізм української команди на знімальному майданчику зірку вразив більше, ніж краса Карпат, – каже Олег Герман. – Приємно, коли твою роботу поважають і добре оцінюють. Це ще раз говорить про те, що українське кіно – то доволі високий професійний рівень.

Як раніше повідомляв Укрінформ, на цьому тижні на закарпатському озері Синевир стартували зйомки україно-французького фільму «Останній крок» із зірковим Жаном Рено в головній ролі. За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, залучення до співпраці Жана Рено як кінозірки світового рівня, окрім перспективності власне проекту, означає ще й визнання української кіноіндустрії світовою професійною спільнотою.

У фільмі також зайнята канадська акторка Сара Лінд, англійський актор Том Хоппер, американський актор Гаррі Дурдан, а також українські актори Ігор Цишкевич, Маргарита Бурковська, Олег Карпенко. Режисером та автором сценарію фільму є француз Фредерік Петіжан.

Зйомки фільму проходитимуть у Карпатах (на озері Синевир), у Києві, в Нью-Йорку та в Канаді. Вихід стрічки у прокат запланований на 2019-ий рік. Світовою дистрибуцією займатиметься компанія Universal.

Загальна вартість виробництва фільму – майже 74 млн грн, 21,5 з яких на фільм дає держава, оскільки проект цієї стрічки став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Держкіно.

«Останній крок» – спільний проект України та Франції. З французького боку виробництво картини здійснюють компанії «EAST 35» та «SEVEN 52», з українського – «ІСТ ВЕСТ ПРОДАКШН».

Тетяна Когутич, Ужгород

212758

Знаменитий актор Жан Рено нині перебуває в українських Карпатах, де бере участь у створенні українсько-французького трилера"Останній крок". Зірка вже дав зрозуміти, щоце буде останній фільм у його професійній кар’єрі, йдеться в сюжеті ТСН.

Журналісти з’ясували деякі подробиці перебування актора в Україні. Так, Жана Рено можна перестріти в колибі на Закарпатті, однак француз категорично відмовляється фотографуватися – натомість залюбки дає автографи. Поряд із актором постійно перебуває охоронець, який часто перекриває собою ракурс для фото чи відеозйомки.

Офіціанти в ресторанах розповідають, що Рено за три дні вже скуштував місцеві бануш і деруни, а згодом на обід замовив італійські спагеті. Попри заборону, час до часу сам француз робить винятки щодо фотографування – і в соцмережах уже з’явилися світлини з іменитим гостем.

Детальніше про це - у відеосюжеті:

 

346020 1Виходячи з традицій, які складалися протягом століть, Новий рік у Китаї прийнято зустрічати двічі. Перший раз китайці відзначають свято традиційно разом зі всім світом, в ніч на 1 січня.

Другий раз – по своєму стилю, причому дата свята щороку змінюється і залежить від даних місячного календаря. Китайці обчислюють перший день повного місяця в першому місяці року, він стає початком обчислення Нового року. Піднебесна славиться незвичайними новорічними звичаями і поглядами, які незвичні для представників слов'янських народів. Отже, які ж особливості підготовки і зустрічі Нового року 2018 в Китаї?, , передає Ukr.Media.
Китайський новий рік 2018 - 16 лютого 2018 року
Новий рік 2018 по китайському календарю настане 16 лютого 2018 року, а закінчиться 4 лютого 2019 року. Кожен рік має свого покровителя – тварини, яка стане повноправним господарем певного періоду. 2018 роком буде правити Собака. Також китайці для кожного року вибирають колір і стихію. У наступаючому році правлячим кольором є жовтий, а стихією – Земля.
Де і як зустрічати китайський Новий рік 2018?
У Китаї головне свято відзначають по-іншому, ніж у Європі. Новорічне свято триває 15 днів. Так, у 2018 року воно триватиме з 16 лютого по 3 березня включно. Звичайно, не всі святкові дні будуть вважатися офіційними вихідними. Але це не завадить людям щодня слідувати традиціям, проводячи певні обряди і ритуали.
Новий рік за китайським стилем – це прекрасний привід не тільки порадувати близьких людей подарунками та приємними сюрпризами, але і зібратися всією родиною за святковою вечірньою трапезою. А якщо врахувати, що господиня року – Собака – вчить шанувати традиції, бути зберігачем сімейного вогнища, а стихія Землі символізує достаток, родючість і відродження, кращим варіантом зустрічі Нового року буде перебування в домашній обстановці.
Якщо традиційний варіант святкування Нового року (в ніч на 1-е січня) припускає більш грандіозне торжество, 16 лютого 2018 року краще бути виключно в колі найближчих людей. Китайці ототожнюють цей день з єднанням всіх родичів і возз'єднанням роду. Щоб рік був вдалим, потрібно виконати зазначену традицію. Тоді жовта земляна Собака протягом всього періоду свого правління буде оберігати від неприємностей, даруючи щасливі моменти.
16-го лютого не варто влаштовувати шикарне багатогодинне застілля з гучними піснями і танцями до упаду. В ідеалі це має бути спокійна сімейна вечеря з дрібними подарунками і обміном люб'язностями. Не забудьте в черговий раз сказати своїм родичам про те, що ви їх любите і цінуєте. Іншими словами, свято має проходити практично за класичним сценарієм традиційного Нового року, тільки в мініатюрі.
Після того, як Новий рік зустріли всією сім'єю, багато китайців у наступні святкові дні відправляються в гості до друзів.
Історія китайського Нового року
Витоки цього свята сягають в Середні століття. Існує 3 легенди, що пояснюють його походження.
Перша легенда
У давні часи жила одна бездітна жінка, сумувала з приводу нездатності зачати дитину. Але сталося диво! Вона змогла завагітніти після того, як її чоловікові приснився віщий сон. Чоловікові привиділося, ніби до нього прилетіла птиця-Фенікс і принесла в дзьобі рисове зернятко. Чоловік з'їв зерно. Через 9 місяців у жінки народився син. Доля хлопця була складною. Мати померла відразу після пологів, батько одружився вдруге. Мачуха виявилася злою людиною. В її душі появився підступний план: зжити хлопчика зі світу. Їй вдалося намовити чоловіка, щоб той убив сина. Але задумка не вдалася, хлопець дізнався про підступні плани і втік з дому. Хлопчик потрапив на службу до імператора, якого підкорила юнацька мудрість і доброта. У знак визнання імператор видав заміж за хлопця двох своїх дочок, а також замість свого сина передав юнакові престол. Імператорська корона торкнулася голови хлопця, коли був перший день молодика. Після цього в небі запалилося 10 «сонць» – це був знак, що юнак є обраним самими Богами. Коли хлопець постарів, і настав час передавати кермо правління, він, так само, як і його правитель-попередник, передав корону не своєму синові, а зовсім сторонньому чоловікові, якого коронували теж в перший день молодика. Так і виникла традиція відзначати Новий рік у пам'ять усіх імператорів, завдяки мудрості яких Піднебесна процвітала протягом багатьох століть. Це свято завжди втілювало надії на нові звершення і перемоги, як у всій країні, так і в житті окремої людини.
Друга легенда
Предки сучасних китайців вірили, що пробудження природи і всього живого на Землі після тривалого зимового сну починається після першого молодика. У зв'язку з тим, що Новий рік завжди вважався символом відродження та оновлення, початок цього свята було приурочено до дня першого молодика. Кажуть, що саме цей період є початком нового річного циклу.
Третя легенда
Даний варіант походження Нового року найбільш популярний серед китайців. Однак саме його вважають самим міфічним з усіх існуючих варіантів. Кажуть, що на дні морської безодні проживає кровожерне чудовисько, яке може виходити на сушу лише один раз в році – на молодика. Вирвавшись з морських глибин, тварина починає пожирати все живе, що трапляється на її шляху: тварин, плоди дерев і чагарників, овочі і навіть людей і дітей. Одного разу чудовисько постукало у двері одного з житлових будинків. Двері відкрив маленький хлопчик, на якому була надіта піжама яскраво-червоного кольору. Мати хлопчика побачила, що на порозі чудовисько, і почала стукати палицею об стіни. В результаті чудовисько злякалося і втекло геть. Тоді люди зрозуміли, що створіння боїться червоного кольору і гучних звуків. Звідси і повелася традиція виготовляти новорічні прикраси з переважанням червоного кольору. Також у Новий рік люди завішували вікна і вхідні двері своїх будинків червоною тканиною і підкидали в камін бамбукові палички, які при згорянні видають гучний характерний тріск.
Що і як дарувати на китайський Новий рік?
У Китаї не прийнято підносити грандіозні новорічні подарунки. Як правило, батьки дарують своїм дітям гроші, вкладені у конверти червоного кольору. Ці конверти називають «щасливою сумою», яка покликана принести достаток у новому році. Вітаються і дрібні подарунки у вигляді:
всіляких сувенірів;
амулетів, талісманів, оберегів;
наборів солодощів;
фігурок господаря року (в наступному 2018 році це фігурки Собак і цуценят);
листівок з вітальними словами та новорічними побажаннями.
Але підносячи подарунки на китайський Новий рік, слід пам'ятати про деякі правила:
У Китаї не прийнято дарувати подарунки, загорнуті в папір або упаковані в коробку синього та білого кольорів. Ці кольори вважаються символом жалоби.
Також ніде при святкуванні Нового року не повинно бути число «4» – воно уособлює смерть.
Неприпустимо підносити презент адресату в присутності оточуючих. Цей процес дуже особистий і повинен відбуватися наодинці. При цьому подарунок передається не однією, а двома руками.
Будь-який подарунок повинен бути у вигляді парних предметів. Наприклад, якщо даруєте фігурку символу року, їх повинно бути дві.
Презенти повинні даруватися по старшинству. Першим свій подарунок отримує той, хто найстарший за віком. Останнім подарунок підноситься наймолодшому адресату.
Традиції китайського Нового року для кожного святкового дня
1 день. Опівночі вся родина сідає за стіл, на якому присутні традиційні страви – рис, солодощі, пельмені, рибна і м'ясна продукція. Родини, які проживають в південних регіонах країни, ласують омарами, качкою, в'яленим м'ясом і китайською ковбасою. Після сімейного застілля люди відправляються в гості з подарунками. Багато китайці дарують один одному по два мандарина – символ щастя, любові та процвітання. На вулицях влаштовуються масові гуляння з вибухами петард, феєрверків, з запалюванням бамбукових паличок і бенгальських вогнів.
День 2. Найбільш важливою традицією цього дня є ранкова молитва, звернена до Богів. Кожен просить про те, про що мріє найбільше. Далі китайці продовжують наносити візити друзям і родичам, підносячи і отримуючи подарунки. Якщо у цей день поруч із вхідними дверима свого помешкання китайці бачать убогих людей, вони обов'язково допомагають їм в силу можливостей. Хтось виносить їжу, хтось-одяг, а деякі дають гроші.
День 3. У цей день не прийнято ходити в гості та запрошувати гостей до себе додому. Не підносять і подарунків, не вимовляють вітальних промов і не накривають святковий стіл. Третя доба Нового року називається «червоною Собакою» або «червоним ротом». Всі члени родини повинні бути вдома в спокійній і затишній обстановці.
День 4. Китайці продовжують відвідувати своїх друзів, колег, знайомих і родичів, даруючи їм подарунки. Цей день стає фіналом для співробітників найбільших корпорацій, так як в подібних організаціях для святкування Нового року виділяється всього 2-4 дні. Робочий процес входить у своє звичне русло.
5 і 6 день. Готується національна новорічна страва під назвою «Бобо». Візуально воно нагадує українські галушки, але його смак більше схожий зі смаком пельменів. У стародавньому Китаї бобо вживали в їжу протягом 5-ти діб. Але сучасні китайці їдять його лише два дні. Поступово люди починають вливатися в будні, багато з них виходять на свої робочі місця. Але перший робочий день завжди знаменується красивим салютом.
День 7. Протягом багатьох віків 7-а доба новорічних свят вважаються днем появи людства на Землі. Всі китайці святкують цю подію, замовляють молебні, відправляють Бога слова подяки за створення людей. Увечері передбачається святкова трапеза. На столі обов'язково присутнє таке блюдо, як «Юшенг» (сира риба). Якщо з'їсти шматочок цієї страви, весь рік буде успішним і прибутковим.
День 8. Вважається, що саме на 8-ій за рахунком новорічний день зародилося перше в світі рисове зерно. Китайці вірять, що по погоді цього дня можна судити про якості та кількості майбутнього врожаю. Якщо погода хороша, врожай буде багатим, якщо йдуть дощі, вітряно і холодно – мізерним. Також в цей день прославляють зірки, в їх честь люди ходять в храми і запалюють курильні ароматичні свічки. Увечері сім'ю чекає чергове застілля, де головною стравою виступають національні «колобки».
День 9. Вже велика частина китайців знаходиться на своєму робочому місці. Ті ж, хто продовжує відпочивати, весь день моляться і запалюють пахощі. Цей день ознаменований звільненням китайського народу від японських піратів-загарбників. Ще сьогодні китайці святкують день неба і народження Нефритового Імператора. З цього приводу відвідують храми, просять про благополуччя і підносять Богам жертовну їжу. Офіційно 9-ий день – початок Нового року. За вечерею їдять свинину, вегетаріанцям подають чай, фрукти, солодощі.
День 10. У всіх храмах горять свічки і пахощі в ім'я дня каменю. Сьогодні ніхто з китайців не використовує предмети, для виготовлення яких використовувався камінь. Люди продовжують ходити в гості і приймати гостей у себе вдома. Час проводять переважно за іграми (шахи, шашки, гральні кістки тощо).
День 11. День зятів. Всі тести влаштовують на честь подружжя своїх дочок справжнє торжество. Дотримуються всі правила: говоряться вітальні слова, вручають подарунки, у вечірній час накривається стіл.
День 12. День очищення, коли організм повинен бути звільнений від вживання надмірної кількості їжі. Адже у попередні дні люди споживали багато жирних і калорійних продуктів. Прийнято їсти лише вегетаріанську їжу. Підприємці ходять в храм і моляться Богам, благаючи у них успіху в бізнесі, захисту від конкурентів і перемоги над ними.
13 і 14 дні. Ці дні є підготовчим періодом до останнього новорічного дня – свята ліхтарів. Китайці купують і самостійно виготовляють різні прикраси, ліхтарі і навіси для них. Використовується папір, глина, тканина, живі рослини. Очищення організму триває, тому люди їдять переважно вегетаріанську їжу.
День 15. Завершальним новорічним днем є свято ліхтарів. Він вважається сімейним. Увечері всі домочадці збираються у великій вітальні і власноруч виготовляють ліхтарики. Потім влаштовується вечеря в честь закінчення свята. На стіл виставляються такі страви, як пельмені, солодка рисова каша, а також кульки з рисового борошна з наявністю солодкої начинки всередині. Після урочистої вечері вся сім'я вирушає на вулицю, тримаючи в руках виготовлені ліхтарі. На вуличних естрадах дають веселі вистави, проходять концерти.
Чого чекають китайці від 2018 року?
У Китаї прийнято вважати, що кожен рік наділений рисами тварини, яка сходить на престол. У зв'язку з тим, що наступаючим роком буде правити жовта земляна Собака, рік обіцяє стати неоднозначним періодом в багатьох областях. Незважаючи на те, що це тварина володіє найбільш благородними рисами характеру – доброзичливістю, справедливістю, чесністю, вірністю – іноді їй притаманні такі риси, як непередбачувана поведінка і лінощі. Але китайці вірять, що не високосний 2018 рік, посилений стихією Землі і жовтим кольором, буде переважно спокійним і стабільним. Цей період в кожну сім'ю повинен принести гармонію й умиротворення. Професійні китайські астрологи упевнені, що в цьому році покращиться економічна ситуація в світі, закінчаться жорстокі протистояння і війни, багато людей зможуть поліпшити якість свого життя. А ще 2018 рік вважається найбільш сприятливим періодом для створення сім'ї та серйозних стосунків, шлюбу, зачаття і народження дітей. Також китайці вірять, що якщо у святковий день погодувати всіх собак, які зустрінуться на вулиці, рік принесе небувалу удачу, подарує міцне здоров'я і успіх в любові.
??

 
Loading...

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Vous recherchez un gazeuse extincteur: bombes-lacrymogenes.fr/.../... (https://www.bombes-lacrymogenes.fr/s/extincteur/) ...

  Детальніше...

   
 • Tonfas, matraque et bâton baton de police: matraque-telescopique.com/.../ ...

  Детальніше...

   
 • Thanks for sharing it fdeddgffgkaebfd b

  Детальніше...

   
 • Boutique de vente de tout appareils de défense électrique : Iphone Taser, Shocker dans un smarphone ...

  Детальніше...

   
 • Qu'est-ce que le Netlinking ? Comment améliorer votre Netlinking ? Comment utiliser des logiciels de ...

  Детальніше...

   
 • Appreciate the recommendation. Will try it out. Review my blog :: maximize male enhancement formula (Onita ...

  Детальніше...

   
 • Création de site internet professionnel avec l'agence création de site: www.strategie-web.com/.../ ...

  Детальніше...

   
 • Agence SEO Strategie-Web.c om situé à Melun en Seine et Marne vous propose des prestations de ...

  Детальніше...

   
 • agence création joomla: www.strategie-web.com/ (https://www.strategie-web.com/) Web Strategie-Web.c om ...

  Детальніше...

   
 • Parapluie de sécurité: Le Parapluie Indestructible: securite-defense.fr/.../...

  Детальніше...

   
 • But just in case you might be involved, here are the precise signs of Zika on Google as approved by a ...

  Детальніше...

   
 • Hi, is anybody here interested in online job? It's simple survey filling. Even 10$ per survey (ten ...

  Детальніше...

   
 • Some genuinely tremendous work on behalf of the owner of this website, absolutely great content ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог